Яка сутність тендерного забезпечення? 

Відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі» забезпечення тендерної пропозиції – це надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія. Відповідно до Статті 560 Цивільного кодексу України: за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (Гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов’язку. Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником. 

Яка гранична сума тендерного забезпечення?

Статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі» визначений розмір забезпечення тендерної пропозиції, який у грошовому виразі не може перевищувати  0,5 %  від очікуваної вартості закупівлі – у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3,0 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг. У разі, якщо тендерні пропозиції подаються стосовно частини предмета закупівлі (лота), розмір забезпечення тендерної пропозиції встановлюється виходячи з очікуваної вартості предмета закупівлі щодо кожної його частини (лота). 

Які ризики покриваються тендерним забезпеченням?

  • Відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;
  • непідписання учасником-переможцем торгів договору про закупівлю;
  • ненадання учасником-переможцем нижченаведених документів, які засвідчують відсутність підстав (строк - не більше 5 (п’яти) календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір), а також всі, передбачені законодавством випадки.

 

Назад до меню Тендерне забезпечення

На головну